SAAGE MEIE KÕIGIGA TUTTAVAKS!

Kaja.jpg

VANEM-MEISTER STILIST

KAJA SEPPEL

Juba kooli ajal mõtlesin välja huvitavaid soenguid ja lõikusi oma sõpradele ja just nendelt sain innustust minna õppima juuksuri erialale. 

Juuksurikooli lõpetamisest alates on minu töö ja vaba aeg ühendatud – töötan juuksurina juba 34 aastat, juuksurite praktika-uhendajana 23 aastat ja juuksurite õpetajana Tallinna THK-s 10 aastat. Juuksuritöö kõrvalt lõpetasin Tallinna Ülikoolis 2011. aastal bakalaureuseõppe Kutsepedagoogika erialal ja 2013. aastal magistriõppe Hariduse juhtimise erialal.

Heade töötulemuste saavutamiseks ja inspiratsiooni tekkimiseks on minu arvates kõige olulisem hea ja terve töökeskkond – töökoha asukoht, interjöör, muusika ja armsad töökaaslased, kes üksteist alati kõiges toetavad.

Jälgin huviga kõiki kanaleid, kus avaldavad oma töid kuulsad juuksekunstnikud üle maailma – leian, et kõigilt on alati midagi õppida või inspiratsiooni leida.

Minu suureks eeskujuks juuksurimaailmas on Vidal Sassoon. Olen käinud ka Sassooni Akadeemias Londonis ennast täiendamas ja seda ikka selleks, et eesti juuksuritele koolitustel palju erinevaid lahendusi ja tehnikaid juuste lõikamisel pakkuda. Koos armsa kolleegi ja mõttekaaslasega alustasime 2018. aastal oma koolitusettevõttega Kaja Seppel Koolitused. Korraldame koostöös Juuksurite Ühenduse ja Wella Professionalsiga juuste lõikamise ja koloristika koolitusi eesti juuksuritele.

Arvan, et heaks juuksuriks ei saada kohe, vaid ajapikku, sest juuksurina töötamine nõuab pidevat enesetäiendamist, uue õppimist ja kursis olemist viimaste moesuundadega, aga ka empaatiavõimet ja suhtlemisvõimekust!

Õppisin juuksuriameti selgeks Kaja Seppeli käe all ilusalongis Intersalon. Tänaseks olen juba 5 aastat juuksurina töötanud ja selle aja sisse mahub palju läbitud erialaseid koolitusi ja kursuseid. 

2017.aasta suvel avanes võimalus täiendada oma erialaseid oskusi Londonis Vidal Sassooni Akadeemias – arvan, et see aeg mängis suurt rolli minu erialase käekirja välja kujunemisel juuksurina.

 

Aasta hiljem alustasime koos kolleegi ja õpetajaga oma esimese ettevõtmisega, Kaja Seppel Koolitused, ja nüüd juba kolmandat aastat korraldame eesti juuksuritele lõikustehnikate ja koloristika koolitusi. Koolituskursuste arendamise vajadusel sündis ka idee luua täiesti oma stuudio, mis koondaks endas ilustuudio, koos kõigi iluteenustega, koolitusstuudio kõige vajalikuga, fotostuudio, et kõik saaksid kenasti oma töödest ilusaid pilte teha ja palju muudki veel.

German.jpg

GERMAN PINELIS

MEISTERJUUKSUR

Oma töös naudin erinevaid väljakutseid ja arvan, et minu üheks tugevamaks küljeks on põnevate juuksevärvilahenduste väljamõtlemine ja teostamine. Väga meeldib ka teha erinevaid lõikusi. 

 

Minu suurim soov on oma oskustega aidata inimestel leida üles oma stiil,  mida uhkusega kanda ja nautida ning olla õnnelik enda üle! Püüan töö kõrvalt leida ka aega, et tegeleda oma lemmikhobiga – muusika tegemisega. Olen osalenud mitmetes muusikaprojektides sh Eesti Laulu konkursil ja naudin esinemist, laval olemist ja inimestele oma muusikaga rõõmu valmistamist!

Margit.jpg

MARGIT HEERINGAS

MEISTERJUUKSUR

Peale juuksurikooli lõpetamist suundusin tööle Intersaloni Kaja Seppeli käe alla. Noorjuuksurina tundsin, et just Kaja oli inimene, kes inspireeris mind kõige rohkem ja tänu temale sain ma tugeva erialase põhja. 

2015.aastal viis elu mind Austraaliasse, Sydneysse, kus töötasin vanemjuuksurina kesklinna lähedal väikeses armsas ja hästi tuntud butiiksalongis. Sydneys õnnestus mul kohtuda ja õppida mitmetelt üle maailma tuntud juuksuritelt, nagu näiteks kuulsuste stilist Jen Atkinilt või Justin Isaacilt. Õnnestus ka käia töövarjuks kohalikule tuntud juuksurile Sheree Knoble’le, kes on rahvusvaheline koolitaja ja Redken kunstiline juht. Leian, et just tema tööd ja teadmised mõjutasid suuresti minu enda loomingu isikupära kujunemist.

Juuksuritöös on lemmikuks huvitavad värvitööd, eriti meeldivad naturaalsete blondide toonide loomine ja balayage-tehnika.

 

Töötades 4 aastat välismaal on andnud mulle suure kogemustepagasi ja kastavatanud mind, kui artisti!

Iga noor tüdruk on kunagi unistanud juuksuritööst: ägedad punutised ja kirevad juuksevärvid. Juuksuri amet oli alati mul mõttes kuid mitte kunagi plaan A, pigem plaan D. Kuid siiski, 2018 aastal viis mu tee Tallinna THksse juuksuri ametit õppima. Usun sügavalt, et elu näitab sulle alati õige raja ette ja see on sinu asi see rada läbi käia.

Koolis mulle meeldis ja läks päris hästi aga polnud ikka päris see, nagu midagi oleks olnud puudu. Kuni saatusliku päevani mil Kaja Seppel organiseeris vanemale kursusele hair tattoo koolituse, kuhu meid, kui algajaid, ka vaatama lubati. See esmane reaktsioon, et kas tõesti nii saab ka!? On minuga siiani. See oli nagu armastus esimesest silmapilgust.

Peale seda uputasin ennast Barberi töösse. Mida sügavamale Barberi maailmas ujusin seda sügavamale vajusin, kuni avastasin enda jaoks Schorem barbershopi. Need püstised tukad, teravad pikad paksud habemed see vanakooli lõhn mis kõigel küljes on BRING IT ALL BACK!!! Ma pole vist ühtegi nende live demo vahele jätnud ja nende YouTube kanali 99% vaatamisi on minu poolt.

unnamed_edited_edited.jpg

KÄRT TIISVEND

BARBER

instagram.png
Grete.jpg

GRETE PERTEL

NOORJUUKSUR

Alustasin juuksurikarjääriga juba siis, kui elasin veel Tartus ja õppisin Pallase kunstikoolis.

Vaatasin youtube’ist juukselõikuste videosid ja otsisin kooli pealt kõige julgemad tudengid, kelle peal neid katsetada. Poole aastaga olin Tartu peal juba üsna tuntud “juuksur”. 

 

Edasi läksin õppima ikka päris juuksuriks Tallinna THKsse ja asusin kohe ka praktikale HairHouse salongi, kus sain heade meistrite käe all praktiseerida terve kooli aja. 

Kooli lõpetades asusin ma tööle siin, HairEd Studios, sest minu hea õpetaja Kaja Seppel tegi mulle pakkumise ja mulle väljakutsed meeldivad.

Juuksuritöös naudin ma siiani kõige rohkem juukselõikusi, sest välimuse muutus lõikamisel on silmaga kiirelt nähtav. Mulle meeldib lõigata pikki järkus juukseid, lühikesi naiste lõikusi, meeste lõikustest meeldivad nii pikemad lõikused kui ka populaarsed skin fade masinalõikused. Ja muidugi, mida suurema jupi saab maha lõigata, seda rohkem mu silmad särama lähevad!

Värvitehnikatest paelub kõige rohkem balayage. Armastan luua ka nö sassis look’ga pidulikke soenguid. Mulle on väga oluline, et säiliks ausus minu ja kliendi vahel ning klient lahkuks salongist tervete juuste ja särava naeratusega!

instagram.png

Juuksekunsti vastu tekkis mul huvi juba 13 aastaselt ning aasta hiljem läksingi põhikooli loovtöö raames patsipunumist õppima. Sealt algas mu suur hobi ja mitu aastat käisin nt Kalamaja päevadel, Viru Folgil, Vanalinna Päevadel jm festivalidel patse punumas, korraldasin laste sünnipäevi ja palju muud. Loogiline samm minu jaoks oli peale gümnaasiumi lõpetamist juuksurikooli astuda. 

Kooli kõrvalt töötasin ilusalongis juuksehooldustoodete müügikonsultandina ja samas sooritasin ka oma juuksuri koolipraktika. Poolteist aastat konsultandi tööd on andnud mulle teadmisi juuksehooldusmaailmast, avatud suhtumist, julgust ja uudishimu selles vallas edasi areneda.

Tänu oma väga lokkis juustele olen oma kire leidnud ka selles vallas. Leian, et iga inimene on kogu oma naturaalsuses imeliselt ilus ning soovin aidata ka oma klientidel rõhutada nende naturaalset ilu. Olen uurinud ja õppinud palju lokkis juuste kohta – kuidas nende eest hoolt kanda ning neid kõige paremini välja tuua.

Maria%20Kiravi_edited.jpg

MARIA KIVARI

NOORJUUKSUR

Olen avastanud, et paljudel inimestel on olemas naturaalne lokk või laine, mida saaks super ägedalt välja tuua, kuid neil puuduvad teadmised, kuidas seda teha. Võib öelda, et olen oma missiooniks võtnud inimeste teadlikkuse tõstmise, kuidas oma loomuliku ilu ja lokke välja kanda. Silmad paneb särama mul ka nii erinevate soengute loomine kui ka julged ja erksad värvid. Väljaspool salongi tegelen juba 14 aastat rahvatantsuga. Suviti teen noorsootööd Tallinna Õpilasmalevas rühmajuhina. 

 

Minu töödega saab tutvuda sotsiaalmeedias: 

instagram.png
Untitled-16-01.png
Lisette.jpg

LISETTE LIIS

NOORJUUKSUR

Kujuta ette seda enesekindlat tunnet, kui tõused juuksuritoolist – uus välimus, uus vibe ja tunne nagu miski ei peataks sind!

 

Täpselt seda tunnen mina iga kord oma juuksuri juurest lahkudes ning just see oli põhjuseks, miks ka ise juuksuriameti õppimiseks valisin. 

 

Samasugust enesekindlust tahan ka kõigis oma klientides tekitada. 

 

Usun, et reeglid on elus tähtsad, kuid teadmine, kuidas neid õigesti rikkuda on tähtsam. 

 

Austan oma töö põhimõtteid, kuid armastan enim loovat protsessi, et igaüks, kes minu toolist tõuseb, tunneks end unikaalse ja erilisena!

instagram.png

Mulle meeldib lõõgastumine nii palju, et tahan seda kõigile pakkuda.

 

Tasakaal on elu võti!

image1_edited.jpg

RIKO LEPPIK

MASSÖÖR

Triin.jpg

TRIIN ARU

KOSMEETIK

Kosmeetikuna olen töötanud juba üle 20 aasta. Pikaajaline kogemus kosmeetika valdkonnas, on mind viinud teatud tasakaalu juurde, kus kasutan oma hoolitsustes nii meditsiinikosmeetikat kui ka looduskosmeetika tooteid.

Töökarjääri alguses töötasin nii meditsiinõena ja protseduuri õena polikliinikus kui ka haiglaõena Soomes. Leian, et med-õena töötades sain palju vajalikke teadmisi ja kogemusi, mida kasutada ka kosmeetikuna töötades.

Olen olnud pikaajaline Decleori tooteid kasutav kosmeetik ja teinud koostööd eesti kosmeetika lipulaeva Vestige Verdant tiimiga, olles seal koolitaja ja müügiesindaja. Praegune minu suur huvi on suunatud prantsuse kosmeetikasarja Filorga Glycopeel erihoolduste poole.

Kosmeetikuna näen, et iga klient on eraldi isiksus ja tal on erinevad vajadused oma naha eest hoolt kandmiseks, seepärast kujundan igale inimesele vastavalt tema näohoolduse kava. 

Eriline heaolu tunne pärast protseduuri ja õiget hoolduskava, teevad näonahad säravaks ja nooremaks!

Minu huvi iluvaldkonna vastu algas juba varajases nooruses ja 2008. aastal asusin õppima Eesti Esimesse Erakosmeetikakooli kosmeetiku erialale.

Loomingulisus ja oskus seda väljendada, on minuga alati kaasas käinud ning seda nii jumestamise kui ka maalimise näol, millest lähtuvalt otsustasin siduda oma suurimad kired ning pühenduda püsimeigikunstile.

Püsimeigikunstniku ja ettevõtjana jagan suurt vastutust oma pakutavate teenuste ja nende tulemuste eest, aidates igal kliendil end igapäevaselt tunda enesekindlana, muutes nende väljanägemise täiuslikuks.

Minu püsimeigi käekiri on loomulik ning elegantse aktsendiga, rõhutades individuaalselt kliendi näojooni ning sobides ka kõige nõudlikumale maitsele.

IMG_6672 (1)_edited.jpg

HELENA TENNOKESE

MGI STUDIO ASUTAJA JA PÜSIMEIGI KUNSTNIK 

Olen oma oskused omandanud OMG Universe by Oksana Martynenko käe all, läbides personaalsed koolitused ning saades kaasa kõik tema tipptasemel teadmised. Oma töö tegemiseks kasutan maailma mikropigmentatsiooni lipulaevaks saanud pigmenteerimismasinat Xion S Spectra, mis võimaldab kasutada kõiki vajalikke tehnikaid loomuliku tulemuse saavutamiseks ning OMG pigmente, mis ei muuda ajaga oma värvi.

 

Minu juures saate olla kindlad, et olete kõrgelt kvalifitseeritud püsimeigikunstniku kätes! Minu töödega saab tutvuda nii minu kodulehel, kui sotsiaalmeedia vahendusel, kuna avaldan regulaarselt oma teostatud loomingust pilte ning jagan klientide tagasisidet.

 

Olen ka omandanud teaduskraadi õigusteaduse erialal ning töötanud ligi kümme aastat juhtivatel ametitel nii finantsvaldkonnas, rahvusvaheliselt tunnustatud kauplemisteenuste osutaja Admiral Markets AS, Eesti piirkonnajuhina kui ka iluvaldkonnas, Põhjamaade suurima professionaalse ilukaubamaja Tradehouse OÜ, ekspordi- ja müügijuhina.

instagram.png
Untitled-16-01.png

Koolipraktika ajast alustasin Barbershopis tööd, kus tänu ägedatele tegijatele ja oma suurele tahtmisele sain tugeva põhja alla. 2020.aastal avastasin ennast järjekordselt TTHK treppidelt kuid see kord Barberi erialal. Olen ülimalt õnnelik, et selle teekonna ette võtsin, mis sest et juba sel ametil tööd tegin. Tänu NoaSharkile ja PinkaPetsile sain juurde enesekindlust ning viimaseid lihve juba omandatud oskustele. Tööstaaz pole mul küll pikk, kuid tahtmist tööd teha ja armastust ameti vastu on rohkem, kui sõnadega väljendada annab. Usun, et kes teeb, see jõuab kaugele ja minu tegemised on alles algamas.

 

Minu tööde ja tegemistega saab tutvuda:

laura_edited.jpg

LAURA SALLA

BROWBAR

Ilutööga puutusin kokku esimest korda täiesti juhuslikult juba gümnaasiumi ajal, kui tekkis võimalus kooli moeshowl modellidele pööraseid jumestusi katsetada. Sellest hetkest alates olin täiesti lummatud põnevast ilumaailmast.

Järgnevatel aastatel, ülikoolis kunstiõpetuse õpingute kõrvalt, tegelesin jumestusalaste teadmiste omandamise ja arendamisega ning töötasin vabakutselise grimeerijana.

Üsna pea, pärast ülikooli lõpetamist, alustasin õpinguid Tartus Iluravi Rahvusvahelises Erakoolis kosmeetiku erialal.

Nüüdseks olen läbinud ka küüne- ja ripsmetehniku väljaõppe.

Mind motiveerib tohutult klientide vahetu tagasiside ja naudin oma tööd täiel rinnal. Meeletult hea tunne on see, kui saan inimestele sisendada enesekindlust ja aidata neil oma parimad küljed välimusest esile tõsta.

instagram.png